Who am I

Yeni nesil Network sanallaştırılması ve port grubu yönetebilme yeteneklerine sahip teknolojilerin; SDN (Software Defined Network) ve NFV (Network Function Virtualization) isimlerinin birleşmesi ile oluşturduğumuz SDNFV sayfasına hoşgeldiniz.

Günlük görevler için otomasyon, çoğu ağ mühendisinin günlük iş yükünü üstlenmek için kullandığı bir şeydir. Bununla birlikte, birçok ağ mühendisi böyle bir otomasyonu başarmak için dik bir öğrenme eğrisine sahip yeni yazılım veya yönetim araçlarının satın alınması gerektiğini düşünmektedir. Bu durum, otomasyon araçlarının çoğu zaman gözden kaçırılmasına veya bir kenara bırakılmasına neden olur. Otomasyon araçlarının henüz kullanılmamasının altında, bütçe kısıtlamaları, beceri setlerini değiştirme ve mevcut farklı araçlarla olan yabancılıklar gibi sebepler yatmaktadır.

İyi haber, birçok Switch platformunda yerel olarak mevcut birçok otomasyon araçları olmasıdır. Bu sebeple; marka bağımsız bir çok konuda bilgi bulabileceğiniz bu sitede özellikle VxLAN temelleri ve buna bağlı teknolojiler hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bunların da dışında VxLAN temellerini oluşturan BGP, MPLS, VRF vb bir çok konularında hazırladığım makale ve uygulama bulabileceksiniz. Yazılarım teorik bilgilerle beraber olabildiğince laboratuvar uygulamaları ile ayrıca sizinde kolaylıkla uygulayabileceğiniz destekleyici dökümanlar içerecektir.

Bu site marka bağımsız ve kar amacı gütmeden “sadece bilgi paylaşımı” platformu olup tek geliri içerisindeki reklamlar olacaktır.